Hafta sonu diyet listesi - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

4.5.14

Hafta sonu diyet listesi

Aslında hiçbir zaman tasvip etmeyeceğimiz fakat acil sıkı görünme ihtiyacına göre yapılabilecek bir diyet hafta sonu diyeti. Genel olarak sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmak en doğru ve bu anlamda verilebilecek en iyi karardır. Bu gibi durumlarda maalesef sadece karar vermek yeterli değildir. Aynı zamanda düzenli bir şekilde uygulamada önemlidir. Hafta içi başını kaşıyacak vakti olmayan kişiler olarak ayaküstü atıştırmalıklar yiyerek ayakta kalmaya çalışırız. Aksi takdirde çağın getirdiği bu tüketim çılgınlığının üstesinden nasıl geliriz ki? Hafta içi çalıştığımızdan yediklerimizi bir ölçüde yakma fırsatını yakalamış oluyoruz. Bütün hafta çalışınca tüm zevkimizi sevdiğimiz tüm lezzetleri tatil günlerimizde yani hafta sonu deniyoruz ve tabii sonra da gelsin kilolar!
Diyetimiz tamamen düşük kalorili yiyeceklerden oluşmaktadır. Ayda 4 defa uygulanmalı ve diğer günlerde de egzersiz ve az kalorili yiyeceklerle takviye edilmelidir.
Cumartesi günü:
Kahvaltı: İçerisinde yulaf ezmesi olan bir kâse yoğurt, bir kaç çeşit taze meyve, 1 çay kaşığı bal
Öğle yemeği: Buharda pişmiş sebzeler ve sade-yağsız pirinç pilavı
Akşam yemeği: 150 gram domatesli zeytinyağlı dolma biber, zeytinli ve bol yeşillikli bir salata
Pazar günü:
Kahvaltı: Meyve salatası (içerisinde yulaf ezmesi de olsun), bal ve yoğurt

Öğle yemeği: Sade pilav ve buharda lahana, 1 ceviz içi, 1 avuç kuru üzüm, 1 elma
Akşam yemeği: 1 dilim çavdar ekmeği, herhangi bir sebze çorbası olabilir. Bol yeşillikli salata ve bir küçük kase yoğurt
mahmure.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Sayfalar