Meyve diyeti ile kilo verme - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

28.4.14

Meyve diyeti ile kilo verme

Günlük beslenme alışkanlıklarımız içerisinde öyle besinler vardır ki bunlar bizlerin diyet listelerinde ve zayıflama reçetelerinde muhakkak yer alması gerekmektedir. Zayıflamaya yardımcı olan bazı besinlerin var olduğu herkes tarafından özellikle de uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Zayıflatan meyveleri sıralamak gerekirse karpuz, ananas, üzüm, şeftali, kayısı, kiraz, elma, portakal, greyfurt en başta yer alır.
Ananas: Yüksek lif oranıyla bağırsaklarınızı çalıştırır. Ananasın kabuğunu soyduktan sonra ortadan ikiye bölün. Her bir ananasın yarısı 1 porsiyon meyveye denk gelir. Unutmayın, bağırsaklarrınız çalışmazsa kilo veremezsiniz. Bu yüzden düzenli olarak yarım ananas yemek çok önemlidir.
Elma Sağlığımız açısıdan da bir hayli faydalı olan bir meyvedir. Diyetistler Özellikle yeşil elma tüketimini tavsiye ederler. İçerisinde bulunan enzimler sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar.
Kiraz: Detoks programlarında kiraz tüketiminin fazlasıyla yararlı olduğu bilinmektedir. Kirazın içinde antioksidanlar bulunması diyet listeleri için vazgeçilmez bir meyvedir.
Kayısı : Sağlığınız açısından da tüketimi bir hayli faydalıdır. İçeriğinde antioksidan bulunduran kayısı zayıflamamızı hızlandırır.
Armut: Bağırsakları en çok çalıştıran besinlerden biri de armuttur. Çocuklar, bebekler kabız olduğunda haşlanıp püre haline getirilerek yedirilirse çok faydalıdır. Birçok meyve için de geçerli olduğu gibi armudu kabuklarıyla yemek daha faydalıdır.
Hurma: İçerdiği şeker sizi şişmanlatacak türden bir şeker değildir. Ayrıca bol lif içerdiği için günde 7 tane hurmayı rahatlıkla yiyebilirsiniz.
Mucize Nar: Antioksidanlar bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.
Yaban mersini: Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılıyor. Lif bakımından zengindir.
Salatalık: Düşük kalori ve yüksek su içeren salatalık, formda kalmanızı ve zayıflamanızı sağlar. Sadace bir salatalıkta sadece 45 kalori vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Sayfalar