Sıcak su içmenin faydaları - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

9.6.16

Sıcak su içmenin faydaları


Günde en az 8 bardak su içmeniz gerektiğini okuyorsunuz ama bu suyu sıcak tüketirseniz ekstra avantajlara sebep olacağını biliyor musunuz?

Kilo kaybı sağlar
Sıcak su sağlıklı bir metabolizma için önemlidir ve sağlıklı bir metabolizma da kilo vermeyi kolaylaştırır. Sabah uyandığınızda midenize ilk giren şey limonlu sıcak su olsun. Sıcak su aynı zamanda vücuttaki yağ dokusunu kırmaya ve vücuttan atmaya da yarar.

Burun& boğaz tıkanıklıkları giderir
Sıcak su içmek, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgam çözer ve solunum yollarının açılması için faydalıdır

Regl krampları hafifletir
Sıcak su regl kramplarını da hafifletir. Sıcak su karın kasları üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir ki bu da kramp ve spazmları hafifletir.
Vücut detoksu sağlar
Sıcak su vücudunuzu arındırmanız için de çok iyidir. Sıcak su içtiğinizde, vücut ısınız artar ve terlersiniz. Terle birlikte vücuttaki toksinler de atılır ve arınılır.

Erken yaşlılığı önler
Vücudunuzu toksinlerden arındırmayı istemenizin bir sebebi var: Sizin daha hızlı yaşlanmanıza sebep olurlar. Bunun dışında sıcak su cildinizin esnekliğini arttırır ve cilt hücrelerini yeniler. Hasar görmüş cildiniz daha yumuşak ve sağlıklı bir hal alır
Sivilce ve akneleri önler
Cilde dair faydaları devam ediyor. Vücudu derinden temizleyen sıcak su sivilce ve akne oluşumunu da önler.
Saç sağlığı ve parlaklık
Sıcak su içmek yumuşak ve parlak saçlarınız olmasına da yarar. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve aktif hale gelmelerini sağlar. Bu saçınızın doğal canlılığını geri kazanmak ve sağlıklı tutmak için faydalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Sayfalar