İftarı su ile açmak kilo aldırır mı? - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

7.7.14

İftarı su ile açmak kilo aldırır mı?

Diyetisyen Duygu Deniz, uzun saatler aç kaldıktan sonra suya yüklenmenin kilo alımına yardımcı olacağını söyledi.
Diyetisyen Duygu Deniz, "Ç;ok su içildiğinde karında şişkinlik yaratır. Bu o anda tokluk hissi oluştursa da, sonraki zaman dilimlerinde erken acıkma ve dolayısıyla geç saatlerde yemek yemeye neden olur. Böyle olması, yemek ile uyuma saati arasındaki zamanı kısaltacağı için kilo alımına neden olabilir" diye konuştu. Diyetisyen Duygu Deniz, kişinin bir günde alması gereken ortalama 2.5 litre suyun, iftar ve sahur arasında dengeli tüketilmesi önerisinde bulundu.
İftarı hurma ile açmak en sağlıklısı
Oruç açmak için tüketilen yiyeceklerin diyet türü beslenmeye yakın olması gerektiğini belirten Diyetisyen Duygu Deniz, saatlerce aç kaldıktan sonra kan şekerini dengeleyecek hafif yiyeceklerle iftar açılması önerisinde bulundu.
Hurma ve zeytinin kan şekerini dengelemek için ideal besinler olduğunu kaydeden Diyetisyen Duygu Deniz, şöyle dedi:
"Bu uzun saatlerden sonra sağlıklı yiyecekler tüketmeliyiz. Açılışı ilk önce bir hurma ve zeytinle yapabiliriz. Ç;ünkü kan şekerimiz iftara yakın saatlerde çok düştüğü için tatlı yiyeceklerle bunu dengelemek gerekir. 3 hurma bir birey için yeterlidir. Daha sonra çorba salata gibi hafif yiyecekler tüketilmelidir. Protein ihtiyacımızı balık, tavuk köfte gibi az yağlı ve özellikle fırın ya da ızgarada pişmiş olanları ile karşılayabiliriz. Pilav, mantı ve börek gibi hamurlu yiyeceklerden de birini tercih etmeliyiz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Sayfalar