5 yolla diyetsiz nasıl zayıflarım - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

6.5.14

5 yolla diyetsiz nasıl zayıflarım

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, 5 küçük ipucunu günlük hayatta uygulayarak diyet vesporyapmadan kilo vermenin mümkün olduğu görüşünde. İşte Şenbursa’nın o önerileri:
 
1. Yemekten hemen önce 1 bardak su için: Kendinizi bir anda doymuş hissedeceksiniz böylelikle fazla yemekten de kurtulacaksınız.
 
2. Her yemekte küçük değişiklikleryapın Salatanıza veya yemeğinizi krema ile tatlandıracağınıza sirke kullanmayı deneyin. Böylelikle 80 kalori daha az alacaksınız. Kuru meyve yerine taze meyve kullanın.
 
3. Tatlı olarak biraz siyah çikolata yiyin: Kek veya kurabiye yiyeceğinize, tatlı krizinizi bir parça siyahçikolota ile geçirin. İlk başlarda sizi tatmin etmese de kendinizi aşırı şeker kullanımından korumuş olacaksınız. Düşük kalori aldığınız ve sağlıklı beslendiğiniz için mutlu olacaksınız.
 
4. Porsiyonlarınızı abartmayın, küçük tutun: Kilo vermek istiyorsanız porsiyonlarınız normal ve abartısız olsun. Beyninizi yanıltmak ve bunun yeterli olduğuna inandırmak için küçük tabaklar kullanın ki yemeğiniz içinde zengin görünsün. Yiyemediğiniz kısmı hemen buzdolabında saklayın böylelikle aradan zaman geçtikten sonratekrar gidip bitirmeye çalışmazsınız.
 
5. Daha fazla hareket edin: Buna yeterli ve gerekli zamana ihtiyacınız olmasa da gün içerisinde biraz daha fazla hareket ederek rutinden daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bilgisayar başında oturmayı bırakın ve yerinizden kalkıp biraz dolaşın.ofisinizinetrafında biraz yürüyün, asansör yerine merdiven kullanın, arabanızı ofisinizin biraz uzağına park edin ki biraz daha fazla yürüyerek kalori yakın.


 haber.rotahaber.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Post Bottom Ad

Sayfalar