Banu Kazanç hürrem diyeti - Diyet

Nasıl Zayıflarım

NASIL ZAYIFLARIM

Son Yazılar

Home Top Ad

Reklam

24.4.14

Banu Kazanç hürrem diyeti

Meryem Uzerli uzman denetiminde diyete girdi, 2 ayda 8 kilo verdi. Günde 2,5 litre su içen Uzerli, sofradan tatlı ve makarnayı da eksik etmedi.
Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem'i Meryem Uzerli'nin verdiği kilolar bugünlerde herkesin dilinde. Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç, Uzerli'ye 2 ayda 8 kilo verdiren mucize diyeti HT MAGAZİN'e anlattı.
DİYET SÜRESİNCE DİSİPLİNLİYDİ
Yeni bir Hadise vakası! Yaz aylarında verdiği kilolarla dikkat çeken popçu Hadise'den sonra şimdi de herkes Meryem'in zayıflığını konuşuyor. Türkiye'ye geldiği ilk günden beri fazla kilolarıyla dikkat çeken Uzerli, beslenme ve diyet uzmanı Kazanç gözetiminde sıkı bir rejimle 2 ayda tam 8 kilo verdi. Kazanç, güzel oyuncunun kendisine geldiğinde kilo verme konusunda çok kararlı olduğunu belirterek, "Diyet süresince çok disiplinliydi" dedi.

PORSELEN CİLTLİ HÜRREM SULTAN
Meryem Uzerli, diyet boyunca tatlılardan ve makarnadan vazgeçmek istemediği için ona göre bir beslenme programı hazırladıklarını belirten Banu Kazanç, şöyle devam etti: "Meryem Hanım, kilolarını kısa bir sürede verdi. Vücut kas kaybetmedi. Her gün 2,5 litre suyunu içti. Kilo verirken cildinde bir sarkma, çökme de olmadı. Meryem Hanım'ın porselen gibi bir cildi var, ayrıca yaşının genç oluşu ve cilt yapısının özelliğinin bunda etkisi var..."

"ZAYIFLAMAK İÇİN ÇOK KARARLIYDI"

Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç, sekiz kilo vermesini sağladığı Meryem Uzerli’nin kendisine geldiğinde zayıflamayı kafasına koyduğunu söyledi. Kazanç, şöyle konuştu: “Motivasyonu yüksekti. Ayrıca kendisi disiplinli ve çok uyumlu biri.”

Daha önce Hülya Avşar, Gülben Ergen, Emel Sayın gibi ünlü isimlere kilo verdiren beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç, geçen yıl fazla kilolarıyla dikkat çeken Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultanı Meryem Uzerli’ye 2 ayda sekiz kilo verdirdi. Kazanç, diyette aşırı olmamak kaydıyla Uzerli’ye tatlı da makarna da yedirmiş. Uzerli’nin vücudunda herhangi bir sarkma da olmamış. Banu Kazanç “Onun porselen gibi cildi var” diyor.

Meryem Uzerli’yi kısa sürede bu kadar zayıflatmayı nasıl başardınız? Kendisi nasıl biri, verdiğiniz kurallara harfi harfine uyuyor mu?
Kilo verme programlarında başarı, diyetisyen ve danışanın ortaklaşa çabaları ve iyi iletişimle gelir. Meryem Hanım ile elektriğimiz tuttu diyebilirim. Hedeflerimizi belirledik. O da kilo verme konusunda çok kararlıydı, iyi motive oldu, istediklerini net bir biçimde ifade etti. Kendisi çok disiplinli, olumlu ve uyumlu bir kişiliği var. Listelerini uyguluyor, uyamayacağı durumlarda telefonla ne yapması gerektiğini öğreniyor.

Yeni bir teknik uyguladınız mı? Klasik diyet listeleriyle mi zayıflattınız?
Bu soruya cevabım hayır olacak. Zayıflamak için ne mucize formüller ne de mucize besinler mevcuttur. “Keşke bir sihirli değneğim olsa” dediğim zamanlar oluyor. Kilo vermek kararlılık ve belli bir disiplini gerektiriyor ama bunun için yine de “altın anahtarlarım” var diyelim. Danışanlarımla bu anahtarlar sayesinde kapıları birer birer açıyoruz. Bana geldiklerinde, başarısız oldukları zayıflama girişimleri ve diyetle ilgili bütün bildiklerini unutmalarını istiyorum.

Vücudunda herhangi bir sarkma oldu mu?
Hayır olmadı. Kilolarını kısa bir sürede verdi ama beslenmesindeki dengeli protein - yağ - karbonhidrat dağılımı ve yeterli protein miktarıyla vücut kaslardan kaybetmedi. Diyet yaparken yorgunluk hissetmedi. Yoğun çalışma temposu için gerekli enerjisi oldu. Aktif ve hareketli yaşamı kilo kaybını destekledi. Kilo verirken cildinde sarkma - çökme olmadı, 2,5 litre suyunu içti. Meryem Hanım’ın porselen gibi bir cildi var, ayrıca yaşının genç oluşu ve cilt yapısının özelliği de diyet sürecinde avantajlarıydı.

Daha önce kimleri zayıflatmıştınız?
Hemen her kesimden, kadın - erkek - çocuk olmak üzere her yaş grubundan, iş dünyası, sanat dünyasından ünlüler ve siyasetçilerin de yer aldığı geniş ve farklı sosyal yapıda “danışanlarım” olarak isimlendirdiğim gruba sağlıklı beslenme konularında danışmanlık yapmaktayım. Magazinsel olarak soruyorsanız; Hülya Avşar, Gülben Ergen, Emel Sayın, Deniz Seki.

İŞTE O DİYET LİSTESİ:

KAHVALTI
Güne başlarken enerji sağlayacak, kepeğinden ayrılmamış tahıl (yulaf ezmesi, müsli, kepekli ekmek gibi); tok tutmayı sağlayacak protein (süt, yoğurt, sürme peynir, lor peyniri, dil peyniri); salatalık - domates, yeşillik ve yanında çay.

ÖĞLE YEMEĞİ
Hindi eti, tonbalığı, tavuk, yağsız peynir - yeşillikler (marul, sivri biber) veya kepekli pirinç pilavı, bulgur pilavı, domates soslu kepekli makarna yanında yoğurt veya sebze – tahıl - baklagil ilave edilmiş salatalar veya sebzeli omlet ve yanında ayran.

AKŞAM YEMEĞİ
Yağsız biftek, hindi, balık; lifli, düşük glisemik indeksli sebzeler (kabak, brokoli, ıspanak, karnabahar) ve yoğurt veya sebze çorbası veya salata - yoğurt.


HT MAGAZİN / ZAFER AKBAŞ / ÖZEL RÖPORTAJ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Sayfalar